“Shihemi në gjyq”, emision skandaloz i Ardit Gjebresë? - Magazina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
1
 • Lajmi
 • 34 Komente

“Shihemi në gjyq”, emision skandaloz i Ardit Gjebresë?

17:1609 Qershor 2013

Vazhdon akoma të jetë mjaft e ndjekur rubrika në brendësi të programit E diela Shqiptare, “Shihemi ne Gjyq”, edhe pse muaj me parë u përfol gjerë në median e shkruar dhe rrjetet sociale se çdo histori ishte thjesht e sajuar, transmeton albeu.com.

Dhe me sa duket çështjet gjyqësore që trajtohen nga juristja e njohur Znj. Eni Cobani nuk janë gjë tjetër veçse sajesa të njëpasnjëshme të prezantuesit Ardit Gjebrea dhe autores së programit Dalina Buzi.

“Shihemi në gjyq”, një program i ngjashëm me formatin italian "Forum" (që transmetohet në Canale 5 dhe Rete 4) dhe “Zemër të hapur” (News24) vazhdon të mashtrojë teleshikuesit me historitë e trilluara dhe aktorët diletantë të marrë nga rruga për të interpretuar një personazh në këmbim të një shume të caktuar, transmeton albeu.

Një burim i besueshëm dhe shumë i njohur në ekran, ka thënë se “çdo gjë është e sajuar, jo vetëm që pjesëmarrësit janë njerëz të zakonshëm por edhe historitë të mbushura me intriga dhe probleme janë sajime të Dalina Buzit dhe Ardit Gjebresë! Të gjithë personave pjesëmarrës i ofrohet një shumë e caktuar parash, thjesht për të realizuar një skenar të sajuar nga bashkëproducentet.”
 

Google Ads.
Komentet
 • lumja

  15:3302 Gusht 2015
  Jeni te mrekullushem vetem vazhdoni perpara ju pershendes nga Franca
 • elona

  22:3619 Korrik 2015
  duket hapur zilia.i vetmi emisjon qe nxjerr ne pah mashtrimet ne kembim te parave nga ana e drejtesis shqipetare,dhe ato personazhe jan aq reale,te mbushur deri ne gryke nga burokracia shqipetare,dhe shprehja emocionale e tyre aty,dikush duke qare e dikush qe qesh nga zgjidhja e problemit nga eni tregojne me se miri vertetesine e emisjonit dhe personazheve.ziline mbajeni te pashprehur te pakten dhe mundohuni te beni edhe ju dicka te mire.
 • Medina

  12:3514 Korrik 2015
  Zonja Eni Cobani eshte shembull per shqiprin bravo.tani mund te quaj. Motra ime e madhe
 • Mirand

  18:5311 Korrik 2015
  Pershendetje Zonja Eni ashtu pershendes Zotriun Ardit jeni ma Te mirit keni nje emision fatastik qe ndjekum per gjdo Dile shum ashye I pelqyar ne londer do te kesha shum deshir te shof shum njerz itelexhenta si ju qe te na hecni varfrin mendore ta na tregoni dashurin shpirtrore ju pershendes nga zemra vetem vazhdoni suksese gjithmon ne pun jeni Enxhuj x
 • Dora

  04:5929 Qershor 2015
  Kam vetem nje pyetje ne qofte se do me pergjigjet njeri Sa leke kushton te jesh protagonist ne emision faleminderit.
 • lavdosh jancaj

  18:0731 Maj 2015
  shum emisjon i vecant bravo e gjith merita i takon enit .
 • deodora

  11:3128 Maj 2015
  Kjo eshte nje mashtruese me fytyre engjelli.duhet prokuroria te mare kete palo femer qe mashtron nepermjet ekranit,gje qe e bene mashtruesit me firmat e piramidave,sot kjo po e ben nepermjet nje televizioni publik dhe pse ne jemi taksa pagues kjo lloj mashtrueseje duhet te vihet para drejtesise.Kush e ka provuar do te besoje se si ti mer parate sa te kontaktosh per here te pare,pastaj hajde e takoje,te nxjerr lloj lloj justifikimesh eshte e pa pare.Te jeni te sigurte se do ti vije rradha dhe ksaj model Sudeje.
 • ERA NGA GRAQIA

  11:1516 Maj 2015
  JENI SHUM TE MIRE
 • shpresa canada

  05:3905 Maj 2015
  Ndihem krenare me punen e juve ju falenderoj.
 • dati

  09:5121 Prill 2015
  emision i qëlluar është shembull se si duhet të funksionoj shteti shqiptarë ku përfshihen të gjitha vlerat kulturore të një qytetërimi europian bravo eni bravi ardit ju lumtë...
 • Gjon Ndoj

  02:4320 Prill 2015
  Emisioni i Ardit Gjebrese me zonjen Eni Cobani eshte emisioni me i papare dhe significant ne jeten Shqiptare. Ky emision ka nje mision qe zor se any other media mund ta bej ne Shqiperine e shkatrruar demoanarkike. Show tregon fetyren e shtetit 20 vjecar i cili e ka neperkembur popullin e vet si asnje armik tjeter ne keto vite depresioni dhe anxiety. I vetmi businsess qe mund te lulezoj ne shqiperi sot eshte mjeksia me miliona te semure nga shteti i tyre shkatrrimtar. Ata qe nuk arrijne te kuptojne kete i ka mbuluar injoranca, dhe xhelozia qe ndoshta ne jeten e tyre kurre nuk kane mundur te bejne diqka te mire ne kete jete vetem te mohojne gjithshka dhe cdogje te mire qe dikush ben. Urime emisionit, Eni Cobanit dhe Ardit Gjebrese. I love you so much Sinqerisht Gjon Ndoj - Toronto Canada
 • aureli

  16:2619 Prill 2015
  shqiptareve nuk u gjihet karari...........po ti ndihmosh eshte keq ......po mos ti ndihmosh prap keq........leni te hane njeri tjetrin se keshtu jan mesuar,,,,,,,,,,,,respekte.zj eni.te fala nga gruja ime .silva te puth dhe te perqafon. ......
 • kristo mengakret gr

  22:3510 Prill 2015
  jeni nje mrekulli e papare dhe shum e sakte ,te pershendes eni cobani
 • edmond strora

  21:1205 Prill 2015
  pershendetje dhe urime per emisionin shihemi ne gjyq zonja eni cobani , eshte nje emision qe drejtohet me shume dinjitetet nga ana juaj bravo te tillenjerzi duhen shqiperise respekt per ju ,
 • Anila

  18:0230 Mars 2015
  Zonja Eni dhe Zoti Ardit bravo per kte emission ju ndjekim cdo te diel .ju pershendes nga Londra
 • claudio

  11:5430 Mars 2015
  Ju pershendes zonja Eni cobani. Ju po beni nje pune te madhe me popullin shqiptar duke I ndihmuar ata per te gjetur drejtesi. Urime nga shqiptaret e Australia
 • Jeta

  23:3129 Mars 2015
  Jeni epa zavenzushme Zonja Eni
 • Jeta

  23:3029 Mars 2015
  Jeni epa zavenzushme Zonja Eni
 • biba kalkidhiki

  13:4126 Mars 2015
  sa mire do te ishte sikur shqiperia te kishte nja 10 eni te tjera respekt
 • Lina nga Franca

  10:0420 Mars 2015
  Pershendetje tgjith adhuruesve te emisionit shihemi ne gjyna nurse Eminem dhe Additin I pergzoj vetem vazhdoni
 • anastasiae

  17:2613 Mars 2015
  ec perpara zoja eni dhe ti ardit deri me sot nuk kam degjuar me kafshoj ai qeni qe leh me respect nga greqia Anastasia
 • shpresa lika

  21:2312 Mars 2015
  Përshëndetje të nderuar sa për artikullin besoj se është i vërtetë sepse një rast që na ka ndodhur në familjen time e kemi paraqitur te zyrat e ndërmjetëses dhe ka më shum se një vit që as një përgjigjje nuk na ka ardhur nga Eni çobani dokumenta fakte prova me emra mbiemra të disa kriminelëve as nuk e ka marr parasysh fare bile edhe parat që na janë kërkuar nga kjo grua ja kemi dhënë por çudi na ka ardhur që as nuk u bë e gjall për çështjen tonë apo ndoshta se është nga gjirokastra ajo dhe vendngjarja është gjirokastra nuk e di shpresoj mos të ket lyer duart ajo zonjë me këta kriminela që ndodhen në gjirokastër por e vërteta do dal sezbën një ditë dhe do jet e hidhur për ata njerëz që jan të implikuar në atë çështje kishim shum besim se do bëhej diçka por tani çdo gjë duket hapur "gënjeshtra i ka këmbët e shkurtera " të nderuar zotrinj dhe diçka nuk ësht e drejt që vetëm lavdërimet të publikohen dhe jo të vërtetat e hidhura që përbëjn 99.9% të popullit mjer mileti se ku ka arritur të mashtrohet të shtypet të përbuzet nga ata kriminela të veshur me uniformë asgjë gjirokastrën e ka marrë lumi është bër çerdhe e kriminelave e banditëve e hajdutave e trafikimit të femrave me në lrye kryetarin e kriminelave Flamur bime dhe ish drejtori i kriminelave edhe prokurori i gjirokastrës Arben pasho edhe përfshi gjyqtarët që morrën me atë çështje që u ngopën me lek vetëm e vetëm mos ta zbatonin ligjin Desart Avduli dhe Guxim boçi edhe ata kriminela jan të lirë dhe as një gjëmb nuk u hyri në këmbë dhe njëri nga krriminelat quhet Trifon basha nga lazarati dhe është jurist në bashkpunim me kryeprokurorin kjo është e vërteta se çfar ndodh në shqipëri nuk jan ato që shfaqen në ekran ato jan filma për të rritur audiencën do doja që ky koment të shfaqet ta lexojn të gjithë ju lutem mos e mbani të fsheht të vërtetën në këtë mënyrë nuk do ti bashkoheni listës të atyre me rrespekt nga gjermania
 • bardha

  10:3809 Mars 2015
  eni cobani jeni engjull i te pa fuqishmeve zoti te bekoft e gjebres ilumt per kriimin e kti emisioni
 • Adriana

  22:5415 Shkurt 2015
  Turp per te gjithe ato qe kane shkruar shpifje te tilla! Mund te shpifin ato qe kane zili suksesin jashtezakonshem te Ardit Gjebrese me Eni Cobanin, ose keto i perhapin njerez qe nuk ju leverdis te mesohet e verteta. Une jetoj Athine shume vjet dhe njerin nga rastet e nje cifti nga Greqia e njoh nga afer. Gezohem qe Eni Conani po i hap syte njeriut te thjeshte dhe po frikeson njerzit e korruptuar. Pergezime nga ana ime!
 • Gjovalin

  22:2015 Shkurt 2015
  Ju lumte zonja eni jeni me te vertet nje gru qe duhesh respektuar,ti po ju tregon rrugen e humbur shum e shum familjeve shqiptare qe politika shqiptare i ka lodhur kaq shum respekte nga londra
 • viola

  19:1303 Shkurt 2015
  Pershendetje nga Amerika. Keshtu vazhdoni se rrugen tuaj e ka bekuar zoti e nuk ka njeri ta shtremberoj ate GOD BLESS YOU EVERYTIME
 • ilda gjonzeneli

  06:1020 Janar 2015
  jam nje adhuruese e madhe e programit "shihemi ne gjygj ,pamvaresishte se jetoj qindra km larg e ndjek rregullishte programin e zonjes eni cobani dhe te mirenjohurit ardit gjebrea i pergezoj pa mase keta te dy heroj te se vertetes ju qe shkruani keto mllefe akuzash kundrejte tyre do te ishte mire qe te perdornit fakte e jo shprehjet "ngaburime te sigurta " kur dilni te njollosni kete emision ose me mire ta quajme mision duhet te dilni me fakte gje qe ju deri tani nuk e keni bere .ju nuk jeni gje tjeter vetem sharlatane show qe doni te rrjeshtoheni ne listen e semundjes se zilise kjo semundje zor se sherohet i them te dy drejtuesve ngrini koken larte e vazhdoni kete program se dhe mashtrim te jete eshte nje mashtrim i bukur gje qe une e mijera te tjere nuk e besojme ky mashtrim vlen qe ne te mesojme ligjet ,nene ligjet dhe te behemi te matur e te kujdeshem per respektin ndaj njeri tjetrit zonja eni jeni fantastike une te adhuroj ecni perpara e le te lehe kush te doje ne ju dum shume urime
 • ilda gjonzeneli

  16:5619 Janar 2015
  Cdo te diele jam prane jush pamvaresishte se jetoj ne greqi lexova artikulline shpifjet e pabesuesme ndaj jush dhe e kam per detyre si shume te tjre mos te rri indiferente zonja eni dhe zoti ardit ju po beni nje emision shume fisnik kjo i ka bere qe gjithe bota tju jetemirenjohes por ne kete bote ka dhe shume zili e kjo semundje do kohe per tu sheruar ata qe kane shpifur nje dite do te trokasin tek ju per te paraqitur veten e tyre si padites a si te te paditur atehere jukeni triumfuar edhe nje here me shume uroj gjithmone sukse e mos e nderprisni ke mision sukse akoma mete medha une jam me ju ju dua shume ilda
 • ilda gjonzeneli

  16:5419 Janar 2015
  Cdo te diele jam prane jush pamvaresishte se jetoj ne greqi lexova artikulline shpifjet e pabesuesme ndaj jush dhe e kam per detyre si shume te tjre mos te rri indiferente zonja eni dhe zoti ardit ju po beni nje emision shume fisnik kjo i ka bere qe gjithe bota tju jetemirenjohes por ne kete bote ka dhe shume zili e kjo semundje do kohe per tu sheruar ata qe kane shpifur nje dite do te trokasin tek ju per te paraqitur veten e tyre si padites a si te te paditur atehere jukeni triumfuar edhe nje here me shume uroj gjithmone sukse e mos e nderprisni ke mision sukse akoma mete medha une jam me ju ju dua shume ilda
 • avni

  07:3114 Janar 2015
  ju pershendes nga kanadaja ju lumt per punen qe po bani do te ishte mir edhe kosova te ket nja si ti zonja eni cobani allahu ju ndimoft edhe metej ne jemi nga ferizaji po jetojm ne kanada
 • bardhe amerik

  16:1011 Janar 2015
  neqofte se eshte fallso si munen me dale ne televizor dhe me i tham me emra personat qe i bajne keto poshtersin me fakte me emra avokata gjygjtar'prekurore administrata shtetrore siq ishte ai rasti i asaj gruas nga lezha qe i kan fallifikur letrat dhe nda nga burri po ky ashte shteti shqipta Mos keni frik nga Emi qobani se eshte nje grua e menqur dhe e zonja qe ja u kalon 100 burrave gjygjtar Me nderm te veqante per ate gru fisnike nje grua si Shote Galic Me respekt nga usa
 • kosovarja

  11:0104 Tetor 2014
  Shum emisjon I qelluar po asht mir edhe rastet nga kosova ti pranoni edhe tju ndihmoni shqipetarve nga kosova
 • blerim

  09:5520 Shtator 2014
  si do qe te Jet eshte nje gje e vertet qe ndodh tek ne shqiptaret ne jeten e perditshme,,,,sado qe te Jet e hidhur ne realitet eshte nje gje qe ne shqiptaret jetojm me keto situata,po thuajse gjdo e 2 APO e 3 shtepi i ka keto Probleme,,fatkeqsisht.
 • ridvan sopi kosov

  21:5926 Mars 2014
  ju lumt se jeni njesha po cka po sho prej do shqiptarve ne shqipri sdi skam perxhixhje tja them po jeni te pa zavendsuar nga ana ime zoti ardit dhe zonja eni ju lumt o zoterinj...
Hapsira Reklamuese.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera